Skip to content

27/01/2022 News

ELF i Signatech-Alpine odnawiają współpracę partnerską w FIA World Endurance Championship

ELF i Signatech-Alpine odnowili współpracę partnerską w mistrzostwach wyścigowych FIA World Endurance Championship (WEC) do końca 2023 r. Zespół Alpine ELF Endurance będzie walczył o zwycięstwo w najwyższej kategorii klasie Hypercar podczas sześciu wyścigów sezonu 2022, w tym podczas 24h Le Mans.

Środki smarne ELF od 1968 r. są związane z udziałem Alpine w sportach motorowych. Ich współpraca przełożyła się na znaczące zwycięstwa w Mistrzostwach Świata Producentów Rajdowych Mistrzostw Świata w 1973 roku (sześć zwycięstw, w tym w Monte Carlo), European Sports Car Championship (Producent i Kierowca) w 1974 r. oraz prestiżowym 24h Le Mans w 1978 r.

Przed zdobyciem drugiego miejsca w Hypercar World Endurance Championship w 2021 r. zespół Alpine ELF Endurance zdobył dwa tytuły mistrza Europy w kategorii LMP2 (2013 i 2014), dwa trofea FIA WEC Endurance (2016 i 2019) oraz trzy zwycięstwa w 24h Le Mans (2016, 2018 i 2019).

W tym roku zespół Alpine ELF Endurance, podobnie jak wszystkie zespoły startujące w mistrzostwach wyścigowych FIA World i European Endurance Championship, będzie używać Excellium Racing 100 – nowego, w 100% odnawialnego paliwa opracowanego przez markę TotalEnergies.

– Od ponad 50 lat ELF i Alpine łączy zamiłowanie do wyścigów i doskonałości technologicznej, a nasza firma ma ogromną satysfakcję z przedłużenia współpracy ELF z Signatech i Alpine na najwyższym poziomie wyścigów FIA World Endurance Championship – powiedział Thierry Pflimlin, prezes działu marketingu i usług w TotalEnergies. – Konkurs ten stanowi idealną okazję do zaprezentowania gamy środków smarnych ELF oraz nowego, w 100% odnawialnego paliwa opracowanego przez TotalEnergies, znanego z wydajności, niezawodności, efektywności paliwowej i zmniejszonej emisji. Sporty motorowe są częścią DNA firmy ELF, o czym świadczy ponad 80 tytułów mistrza świata, zdobytych łącznie w różnych dyscyplinach.

– To coś więcej niż współpraca partnerska. Oparta na zaufaniu relacja pomiędzy ELF i Signatech-Alpine stworzyła prawdziwego ducha rodzinnego ze wspólnymi wartościami i ambicjami – powiedział Philippe Sinault, dyrektor generalny Signatech i szef zespołu Alpine ELF Endurance. – Z tego powodu cieszymy się z kontynuacji współpracy partnerskiej, która pozwoli nam, pomimo przeciwności, wykorzystać solidne techniczne i sportowe atuty, gdy podejmiemy wyzwanie FIA World Endurance Championship. Celem zespołu jest zwycięstwo w 2022 roku, począwszy od otwarcia sezonu na torze Sebring w Stanach Zjednoczonych, które będzie miało miejsce 18 marca.