Skip to content

Historia ELF

Historia Elf

1967
Historia marki ELF rozpoczęła się we Francji, w 1967 roku. Korporacja była wówczas własnością rządu. Jej pierwszą znaczącą kampanią reklamową było umieszczenie charakterystycznych, ogromnych „czerwonych kółek” na zbiornikach na ropę i stacjach benzynowych sieci Union Générale des Pétroles.

To był początek drogi marki ELF do osiągnięcia pozycji światowego giganta. Początkowo firma koncentrowała się po prostu na produkcji wysokiej jakości środków smarnych dla pojazdów. Z biegiem lat jej ambicje rosły. Pojawił się potencjał, który pozwolił na wyznaczanie nowych granic i rzucenie wyzwania konkurencji.

Nieustannie idziemy do przodu

1994
Początkowo firma ELF była własnością rządu francuskiego. W 1994 roku jej własność została przekazana przedsiębiorstwu prywatnemu.

2000
W 2000 roku ELF połączył się z potęgą w dziedzinie środków smarnych – marką Total, która jest czwartym co do wielkości przedsiębiorstwem w tej branży na świecie.
Od tej pory ELF stała się marką globalną.

ELF to dzisiaj:
  • 6 gałęzi produkcji, ponad 100 produktów
  • Dystrybucja w ponad 90. krajach
  • 41 fabryk
Historia Elf

Wyścigi są naszym DNA

Od 1968 roku ELF jest częścią najważniejszych światowych wydarzeń w sportach motorowych.

Wieloletnie zaangażowanie w sport motorowy przekłada się bezpośrednio na jakość naszej technologii środków smarnych. Tak jak w sporcie, tak i w naszych laboratoriach lubimy przekraczać granice i wchodzić na wyższy poziom, ustanawiając nowe rekordy. Liczne zwycięstwa odniesione przez ELF na przestrzeni 50 lat w sportach motorowych, motywują nas do tego, aby wytwarzać najbardziej wyjątkowe produkty i usługi. Wraz z naszymi partnerami obieramy ambitne cele takie jak trwałość, oszczędność paliwa oraz szeroko pojętą ekologię.

Współpracujemy z czołowymi międzynarodowymi producentami, którzy podzielają naszą pasję do wyścigów, takimi jak Renault, Nissan, Kawasaki i Dacia. Odgrywamy kluczową rolę w naszym partnerstwie z Alpine A470, którym wystartowaliśmy w FIA World Endurance Championship oraz Alpine ELF Europa Cup.

Wyścigi to niezwykle wymagający test, który wymaga środków smarnych najwyższej jakości, spełniających najnowsze standardy. Właśnie w takich warunkach testujemy nasze produkty, aby je udoskonalać. Nasi klienci mogą mieć pewność, że środki smarne ELF zagwarantują drugą młodość każdemu starszemu silnikowi, a z młodszych konstrukcji wydobędą cały sportowy potencjał.

ELF stał się kluczowym graczem w świecie zawodów, jako partner największych zwycięstw.
Nasze najważniejsze sukcesy to:

1968 ELF zwycięża jako sponsor zespołu Matra-Ford MS10 na holenderskim torze Zandvoort, podczas Mistrzostw Świata F1.

1969 ELF zdobywa tytuły Mistrza Świata F1 i Mistrza Świata Konstruktorów F1.

1970 ELF rozpoczyna współpracę z Renault. Obie marki podpisują umowę na opracowanie nowego silnika o wysokiej wydajności.

1971 Renault i ELF wygrywają Rajd Monte-Carlo, Mistrzostwa Francji i Międzynarodowe Mistrzostwa w Rajdach Samochodowych.

1974 ELF sponsoruje legendarnego 6-kołowego Forda Tyrrella P34 podczas Grand Prix Szwecji.

1978 ELF sponsoruje Renault Alpine V6, podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans i odnosi kolejne zwycięstwo.

1985 ELF stoi na podium podczas Grand Prix F1.

1989 Renault powraca do F1 wspólnie z Williamsem i ELF.

1992 Trio Renault-Williams-ELF zdobywa tytuły "World Champion" i "World Champion Constructors".

2020 ELF rozpoczyna partnerstwo Signatech-Alpine-ELF.

Historia Elf

Nasza historia

Podstawowe wartości

ELF to legendarna marka rozpoznawana na całym świecie, kojarzona ze światem pasji, wiedzy technologicznej oraz produktami premium. Nowa szata graficzna oddaje wartości bliskie sercu ELF czyli pasję, wiedzę i tworzenie produktów premium.

EKSPERT

ELF, jako firma nieustannie inspirująca się badaniami oraz wyprzedzająca trendy utrzymuje wizerunek konkurencyjnej, skutecznej i eksperckiej marki. Dzięki ciągłym innowacjom technologicznym stała się marką sukcesu, utożsamianą ze zwycięstwem i zwycięzcami. Kojarzy się z gwarancją jakości, profesjonalizmem i odpowiedzialnością, przy czym wielokrotnie udowodniła, jak jest niezbędna.

PREMIUM

Marka ELF jest silnie zakorzeniona w świadomości klientów na wielu rynkach. Posiada ze swoisty status, charyzmę, elegancję, a nawet prestiż. Jako dostojna ale i powściągliwa marka, potrafi przyciągnąć użytkowników produktami oferującymi wysoką wartość dodaną.

PASJA

ELF wywołuje silne emocje - mieszankę najczystszych doznań. Marka kojarzy się z doskonałością, przygodą i sportowymi osiągnięciami. Zyskała rzesze fanów na całym świecie, którzy ją uwielbiają.

Obecna na całym świecie

ELF cieszy się wysoką świadomością marki wśród ekspertów motoryzacyjnych. Zakup produktu ELF oznacza pewność i gwarancję niezawodności. Jakość ELF opiera się na bardzo dużym doświadczeniu w sportach motorowych. ELF jest znany przede wszystkim z ponad 150 zwycięstw w Formule 1. Produkty ELF udowodniły wymierne korzyści w zakresie długowieczności i ochrony silnika.

Produkty ELF są sprzedawane w 113 krajach. ELF posiada dedykowane linie środków smarnych do samochodów, motocykli oraz pojazdów ciężarowych.

Produkty ELF powstają w 2 głównych ośrodkach badawczych:

  • CRES (Solaize, Francja)
  • TCAP (Mumbai, Indie)