Skip to content

08/07/2024 Aktualności

TotalEnergies przedstawia ELF Box, nowe, kompleksowe rozwiązanie dla warsztatów

TotalEnergies poszerza swoje portfolio o ELF Box, zupełnie nowe rozwiązanie dla warsztatów.

Profesjonaliści codziennie stają przed różnymi problemami w trakcie codziennych zadań, takimi jak coraz wyższe wymagania producentów i ewolucja techniczna silników. Powoduje to wzrost liczby środków smarnych w ich warsztatach, a także zabiera dostępną przestrzeń, dodatkowo wymusza więcej zaangażowania w gospodarowanie odpadami i redukcję tworzyw sztucznych. Aby sprostać tym wyzwaniom, TotalEnergies opracowało ELF Box oraz powiązane z nimi stojaki, gotowe do użycia rozwiązanie dla warsztatów.

Szczegółowa oferta produktowa jest dostępna w cennikach i będzie składać się z 12 zaawansowanych olejów silnikowych ELF, pokrywających specyfikacje i homologacje głównych producentów flot pojazdów dostępnych na rynku.

ELF Box, kompleksowe rozwiązanie oszczędzające miejsce

ELF Box posiada zoptymalizowane, trwałe opakowanie wewnętrzne Cheertainer®, które zapewnia wysoką odporność na przebicie. W nim przechowywany jest olej. Umieszczony w kartonowym pudełku o pojemności 20 litrów, produkt wylewa się przez kranik opracowany w taki sposób, aby zachować wysoki przepływ bezpośrednio z worka, ograniczając rozlewanie się i ułatwiając pracę mechanikom: jest bezpieczniejszy i czysty. Proste i wytrzymałe opakowania, ELF Box można układać na półkach, zwiększając możliwości gospodarowania miejscem w warsztacie.

ELF Box, kompleksowe rozwiązanie ułatwiające zarządzanie odpadami

ELF Box to ekologiczna koncepcja opakowania, zaprojektowana w celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju przez wykorzystanie mniejszej ilości tworzyw sztucznych¹ i tektury nadającej się do recyklingu, oferująca jednocześnie naszym klientom innowacyjne rozwiązanie w zakresie przechowywania i zoptymalizowanej logistyki. Przy tej samej objętości oleju całość jest o 348 gramów lżejsza w porównaniu do tradycyjnego pojemnika 20 litrowego.

Samo opakowanie tekturowe zostało zaprojektowane tak, aby umożliwić pełne (>99%) wykorzystanie objętości wewnątrz, wspierając koncepcję „zero waste” w warsztacie.

Po użyciu karton i worek wewnętrzny są zdejmowane ze stojaka i po zgnieceniu są przechowywane na płasko, dzięki czemu odpady zajmują mniej miejsca i upraszczają utylizację. Ponieważ ELF Box można całkowicie spłaszczyć, zapotrzebowanie na ilość odpadów do przechowywania jest znacznie zmniejszone w porównaniu z tradycyjnymi sztywnymi plastikowymi pojemnikami o pojemności 20 l. Tym samym oszczędza się na utylizacji odpadów dzięki zmniejszeniu objętości plastiku.

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaoferować naszym klientom to innowacyjne rozwiązanie. Quartz Box i ELF Box to wyjątkowa szansa dla partnerów TotalEnergies na poszerzenie oferty olejów specjalistycznych bez konieczności uciekania się do tworzenia większych stanów magazynowych. Quartz Box i ELF Box ma podwójny cel biznesowy: większą wydajność operacyjną i opakowanie bardziej przyjazne dla środowiska” - Jean Parizot, Inland General Manager w TotalEnergies.

Zalety ELF Box

W porównaniu z naszymi tradycyjnymi sztywnymi pojemnikami plastikowymi o pojemności 20 l, mają one liczne zalety:

- Mniej materiału opakowaniowego, a co za tym idzie mniej odpadów
à  86%1 redukcja ilości plastiku użytego na opakowanie
- Zwiększona efektywność przechowywania

à  20%2 zwiększenie wykorzystania objętości na palecie
à  Odpady zajmują mniej miejsca, a ich utylizacja jest uproszczona
- Dodatkowa przestrzeń w warsztacie dzięki konstrukcji regału

à  łatwe nalewanie z kranu, redukujące rozlanie i ułatwiające pracę mechanikom
à  lżejsze i łatwiejszy w obsłudze
ELF Box to idealne rozwiązanie pozwalające na urozmaicenie oferty produktowej i spełnienie wymagań wielu producentów samochodów.

1 86% mniej plastiku. Wynik nowego 20-litrowego pojemnika ELF Box w porównaniu z tradycyjnym sztywnym 20-litrowym plastikowym opakowaniem.
2 Palety z opakowaniami ELF Box zapewniają o 20% lepsze wykorzystanie miejsca na palecie niż sztywne plastikowe pojemniki o pojemności 20 litrów.